PMD 58 YAŞINDA! | Parlamento Muhabirleri Derneği

PMD 58 YAŞINDA!


PMD 58 YAŞINDA!

Değerli üyelerimiz, TBMM Basın Koridoru'nun saygıdeğer emekçileri; meslek büyüklerimiz tarafından 29 Nisan 1964 yılında kurulmuş olan Parlamento Muhabirleri Derneği (PMD) köklü ve saygın bir gazetecilik meslek örgütü olarak 58. yaşını kutlamanın gururu ve onurunu yaşıyor.

Yarım asırdan fazla bir süredir Türkiye'nin inişli çıkışlı demokrasi serüveninin en yakın tanıklarından biri olan PMD; basın, ifade özgürlüğü ve gazetecilik meslek ilkeleri adına mücadelesini, geçmişte olduğu gibi bugün de kararlılıkla sürdürmektedir.

58. yaş günümüzde; kurucu meslek büyüklerimiz ve yönetim kurullarında görev yapmış değerli meslektaşlarımıza, her zaman omuz omuza yürüdüğümüz bütün üyelerimize sevgi, saygı ve şükranlarımızı sunuyor, basın şehitlerimizle birlikte artık aramızda olmayan meslektaşlarımızı da rahmetle anıyoruz.

58. kuruluş yıldönümümüzü kutlamanın mutluluğunu yaşarken, 29 Nisan'ı takiben, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile Ramazan Bayramınızı ayrıca tebrik ediyor, sevdiklerinizle birlikte, sağlıklı huzurlu, güzel bir yaşam diliyoruz.

Bu arada pandemi koşulları nedeniyle ara vermek zorunda kaldığımız geleneksel yıldönümü kutlaması ve kokteylimizi de bayram sonrasında, bayram havasında gerçekleştirmek üzere sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

PMD YÖNETİM KURULU

Parlamento Muhabirleri Derneği
2019